hamile kalmak için incir kürü

Gönderen:

Dogal yoldan hamile kalamayan kadinlarin ortak sorunu ve en cok karsilasilan durumlardan biri yapilan tektiklere gore yumurta rezervleriniz azalmis ve yumurta gelisimi yavaslamis veya yeterli buyukluge ulasamiyordur. Son zamanlarda sogan  kürü ile birlikte bir cok kadin hamile kalmayi basarmis bitkisel karisimlardan biride  incir kürüdur. Hazirlanmasi gayet basit olan  incir kürü ayni zamanda hamilelik icin buyuk onemli asamalardan olan yumurta catlama problemi ceken kadinlara cok faydali. Hamile olan kadinlarda ise  incir kürü anne sutunu arttirdigi gozlenmistir. Adet gunu 30gun ve uzeri olan bayanlar ise havucla karistirarak kulandiklarinda daha faydali oluyor.

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2×21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Siklus donemi 30 gunden fazla olan bayanlar; 3 Adet havuc’u 2 veya 3 parcaya bolerek ayni sekilde 20 dakika kaynatilir daha sonra hazirlanan  incir kürü ile karistirilarak icilir.

Not: incir kürüne başlamak için özel bir gün yoktur, sadece 21 gün yapıp 7 gün ara vermek yeterli. 2 defa yapıyorsunuz … yani 21 gün kür 7 gün ara tekrar 21 gün 7 gün ara…

Soğan Suyu kürü

0

Yorum Ekle