hamile kalmak için incir kürü

Gönderen:

Doğal yoldan hamile kalamayan kadınların ortak sorunu ve en çok karşılaşılan durumlardan biri yapılan tektiklere göre yumurta rezervleriniz azalmış ve yumurta gelişimi yavaşlamış veya yeterli büyüklüğe ulaşamıyordur. Son zamanlarda sogan  kürü ile birlikte bir çok kadın hamile kalmayı başarmış bitkisel karışımlardan biride  incir kürüdür. Hazırlanması gayet basit olan  incir kürü aynı zamanda hamilelik için büyük önemli aşamalardan olan yumurta çatlama problemi çeken kadınlara çok faydalı. Hamile olan kadınlarda ise  incir kürü anne sütünü arttırdığı gözlenmiştir. Adet günü 30gün ve üzeri olan bayanlar ise havuçla karıştırarak kulandıklarında daha faydalı oluyor.

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ilimasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2×21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkıkı gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Sıklus dönemi 30 günden fazla olan bayanlar; 3 Adet havuç’u 2 veya 3 parçaya bölerek aynı şekilde 20 dakika kaynatılır daha sonra hazırlanan  incir kürü ile karıştırılarak içilir.

Not: incir kürüne başlamak için özel bir gün yoktur, sadece 21 gün yapıp 7 gün ara vermek yeterli. 2 defa yapıyorsunuz … yani 21 gün kur 7 gün ara tekrar 21 gün 7 gün ara…

Soğan Suyu kürü

7
  İlgili Yazılar
 • No related posts found.

Yorumlar

 1. Reyhan  Haziran 19, 2015

  Ben bu kürü geçen sene uyguladim fakat sonuç alamadım. Bu sene tekrar uygulayabilir miyim?

  cevap
  • Clearblue  Eylül 22, 2015

   Evet yedi gün ara vererek sürekli uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulandığı taktirde üreme sistemini de aynı şekilde düzene girecektir. İncir kürünü uygularken kadın üreme sistemini etkileyen alkol sigara ve çok fazla kahve tüketimindende uzak durmanız gereklidir. Eşinizin sperm kalitesini canlandırmak için yine buna benzer doğal kürlerde kullanmanız gebelik şansınızı arttıracaktır.

   cevap
 2. Haticeafsarsari  Ekim 8, 2015

  Bende baslicam bu küre ama sigara da kullaniyorum faydasi olmaz mi sigara kullaninca

  cevap
 3. Haticeafsarsari  Ekim 8, 2015

  Bende basliyacam bu küre ama sigara içiyorum faydasi olmaz mi

  cevap
  • Clearblue  Ekim 9, 2015

   Çocuk yapmayı düşünüyorsanız öncelikle vücudunuzu gebeliğe hazır hale getirmeniz gereklidir sigara hamile kalma sorunlarına etkendir. Hamile kalmış olsanız dahi bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve rahat bir gebelik dönemi için sigarayı bırakmanız gerekir. Aynı şekilde eşinizinde sigara içiyorsa sizinle bebek planlamadan önce aynı özveride olması sperm kalitesini arttıracaktır. Bunlara ek olarak sağlıklı beslenme yaşam tarzını benimsemiş olmanız İdeal kilo ağırlığına gelmeniz, çok fazla kahve tüketiminden kaçınma gebeliğe giden yolu kolaylaştırır.

   incir kürü kadında yumurta sayısını arttırarak çatlamaya hazır hale gelmesinde faydalı olduğu görülmüştür. Bu kürü uygularken aynı zamanda yukarıda saydığımız durumlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Tıbben gebelik probleminizin olmadığını ama kolay hamile kalma olasılığınızın %50 olduğunu varsayalım incir kürü ile bunu %70 seviyesine çıkarırken sigarayı bırakmanız ile %90 seviyelerine çıkabilirsiniz. Sigara kullanmanız incir kürü ile veya kür süz hamile kalmanızda olumsuz etken olduğunu unutmayalım..

   cevap
 4. çiğdemm  Kasım 9, 2015

  bende çikolata kisti var 2 tane sağ ve sol yumurtalığımda. ben incir kürünü kullansam bana fayda eder mi ? soğan kürü kullandım bana çk sancı yapıyor ney tavsiye edersiniz. bide adet düzenliyici kullanıyorum bir sakıncası var mıdır?

  cevap
  • Clearblue  Kasım 11, 2015

   Bazı kadınlar soğan kürü bazıları incir kürü ile sonuç aldıkları gözlemlenmiştir. Kür kullanımında belirtilen aralıkları mutlaka uygulamanız gerekir. Bu doğal kürlerin adet düzenleyici ile birlikte kullanılabilir olduğunu düşünsekte kişisel durumlar farklılık gösterebildiğinden doktorunuza danışmanız gerekir.

   cevap

Yorum Ekle