hamile kalmak için incir kürü

Gönderen:

Doğal yoldan hamile kalamayan kadınların ortak sorunu ve en çok karşılaşılan durumlardan biri yapılan tektiklere göre yumurta rezervleriniz azalmış ve yumurta gelişimi yavaşlamış veya yeterli büyüklüğe ulaşamıyordur. Son zamanlarda sogan  kürü ile birlikte bir çok kadın hamile kalmayı başarmış bitkisel karışımlardan biride  incir kürüdür. Hazırlanması gayet basit olan  incir kürü aynı zamanda hamilelik için büyük önemli aşamalardan olan yumurta çatlama problemi çeken kadınlara çok faydalı. Hamile olan kadınlarda ise  incir kürü anne sütünü arttırdığı gözlenmiştir. Adet günü 30gün ve üzeri olan bayanlar ise havuçla karıştırarak kulandıklarında daha faydalı oluyor.

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ilimasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2×21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkıkı gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Sıklus dönemi 30 günden fazla olan bayanlar; 3 Adet havuç’u 2 veya 3 parçaya bölerek aynı şekilde 20 dakika kaynatılır daha sonra hazırlanan  incir kürü ile karıştırılarak içilir.

Not: incir kürüne başlamak için özel bir gün yoktur, sadece 21 gün yapıp 7 gün ara vermek yeterli. 2 defa yapıyorsunuz … yani 21 gün kur 7 gün ara tekrar 21 gün 7 gün ara…

Soğan Suyu kürü

0

Yorum Ekle