[raw]

[/raw][raw]
[/raw][raw]


[/raw]

gebeliktesti-clearblue1

Clearblue Dijital Gebelik Testi

49,00 TL
*ücretsiz kargo

[raw]
Birçok ev tipi gebelik testinin, kullanıcılarda emin olamama ve sonuçları net yorumlayamama sorunu yaratmasına çözüm olarak geliştirilmiş Clearblue, aynı zamanda dünyanın ilk dijital gebelik testidir.

[/raw]

99uyariÇok Hassas
Hemde kaç haftalık gebe olduğunuzu ekranda gösterir
Gebelik hormonunun salgılandığı ilk günden itibaren %99 oranında doğruluk kanıtlanmıştır.

 preg24 gün’e kadar erken test

Periyod doneminize 4 gun kala kullanabilirsiniz.

2

Hatasız Açık Dijital Sonuç
3 dakika içerisinde ‘Hamile’ veya ‘Hamile değil’ sonucu ekranda belirecektir

erken-gebelik-testleri

Standart gebelik testleri tek veya cift cizgi sonuclarinin ve bu cizgilerin silik veya belirgin oldugunun ne anlama geldigini anlamak bir hayli zordur. Clearblue dijital gebelik testi bu standart gebelik testlerine cozum olarak kullaniciyi net bilgilendirmek uzere gelistirilmistir. Clearblue ayni zamanda eger hamile iseniz kac hafta hamile oldugunuzu ekranda gosterir.

gebelik-testi-satin-al

Clearblue, test süreci boyunca kadına güven verir; sonucunu da ekranda Pregnant veya Not Pregnant şeklinde kelimelerle gösterir. Net sonuç, kolay kullanım, günün herhangi bir saatinde testi yapma rahatlığı, adetin geciktiği ilk günden itibaren kullanılabilme imkanı Clearblue Dijital Gebelik Testi benzersiz kılmaktadır.

Clearblue Dijital Gebelik testinin, kapsamlı laboratuar çalışmalarında idrardaki hcG hormonunun varlığını %99'un üzerinde güvenilirlikte tesbit ettiği kanıtlanmıştır.
* Laboratuar testinde, % 98 hamile sonuçlar,% 97 beklenen dönemde bir gün önce tespit edildi
% 90 2 gün önce tespit edildi. % 65 3 ve 4 gün önce.** Daha sonra ultrason partner taraması ile anlaşarak 'Hafta' sonuç% 97. +/- 5 gün kalma ultrason sonuçları karşılaştıran 187 kadın (gebe beri 1-2, 2-3, 3+ hafta) çalışmalara dayanmaktadır.

– Her zaman Gebe Gösterge ile bir Clearblue Dijital Gebelik Testi yapmadan önce dikkatli bir talimat broşürü okuyunuz. Eğer süresi nedeniyle günden itibaren test ediyoruz, size hamile olmadığını öğrenmek için günün herhangi bir zamanda test edebilirsiniz. Eğer erken test ediyorsanız ve doğru Gebe Gösterge sonuç için, günün ilk idrar kullanmanız gerekir. Sizin dijital gebelik testi yapmadan önce çok fazla sıvı içme kaçının. Test etmek için ne zaman hazır, folyo ambalajından test çubuğu çıkarın ve mavi kapağı çıkarmak. Hemen test kullanın

test1

test2Sadece 5 saniye için idrar akışında aşağı bakacak sadece emici ucu yerleştirin.Dijital gebelik testi sopa geri kalanı ıslanmasına dikkat edin.

Ya da bunun yerine temiz ve kuru bir kap içinde idrar örneği toplayabilir. Sadece 20 saniye için idrarda alta gelecek emici ucu yerleştirin. – Sen kapağı değiştirin ve dijital gebelik testi sopa düz koymak isteyebilirsiniz.

 

test2– Ucu aşağı doğru veya sonuç için beklerken dijital gebelik testi sopa düz koymak tutun. Onemli: Test boyunca asla emici ucu yukarı bakacak şekilde tutmayin

test3Hafta Göstergeli Clearblue Dijital Gebelik Testi yaptıktan sonra 3 dakika bekleme sembolü testi çalıştığını göstermek için yanıp söner. Bekle sembolü yanıp sönmesi durduğunda da sonuç görünecektir.

3 dakika içinde, son sonuç görüntülenecektir – Bu Gebe Gösterge sonucu önce görüntülenecek ‘Hamile’ sonucu mümkündür. Sizin Gebe Gösterge sonucunu görmek için yanıp sonecektir, durana kadar bekleyin. – Sizin sonucu yaklaşık 24 saat boyunca ekranda kalır

Sonuçlar Ne zamandan beri gebe oldugunuz
Doktorunuzun gebelik tarihi ne zaman olacaktı (28 gün döngüsüne dayalı)
1 Sonucunuz hamile değil -
preg3 Sonucunuz Hamile olduğudur
ve yaklaşık 1-2 hafta önce hamile kaldı.
Doktor bu sonucu 3-4’uncu hafta soyleyebilirdi.
3 Sonucunuz Hamile olduğudur
ve yaklaşık 2-3 hafta önce hamile kaldı
Doktor bu sonucu 4-5’nci hafta soyleyebilirdi.
4 Sonucunuz Hamile olduğudur
ve fazla 3 hafta önce hamile kaldı.
Doktor bu sonucu 5+ hafta soyleyebilirdi.

Sorular ve Cevaplar

Adet görmeniz gereken günden itibaren test yaparsanız, gebe olup olmadığınızı belirlemek için günün herhangi bir zamanında test yapabilirsiniz.

• Adet görmeniz gereken günden önce yapıyorsanız, günün ilk idrarını kullanın.
• Doğru Hafta Göstergesi sonucu için, günün ilk idrarını kullanmalısınız.
• Testten önce aşırı sıvı alımından kaçının.

Clearblue Dijital Gebelik Testi nasıl çalışır?

Gebeyken vücudunuz gebelik hormonu hCG (insan koryonik gonadotropin) üretir. Gebeliğin erken evrelerinde vücudunuzdaki hCG miktarı artar. Clearblue idrarınızda bu hormonun çok az miktarını bile saptayabilir. (Bu testin duyarlılığı 25 mIU/mL’dir). İdrarınızdaki hCG düzeyine bağlı y y ğ olarak, Hafta Göstergesi ne zaman gebe kaldığınıza dair bir tahmin sunar.

Hafta Göstergesi ne kadar kesin sonuç verir?

Hafta Göstergesi, ne zaman gebe kaldığınızı saptamada %93 oranında kesin sonuç verir. Tahmin, idrarınızdaki hCG düzeyine bağlıdır. hCG düzeyi kadından kadına değişiklik gösterir ve dolayısıyla Hafta  Göstergesi’nin zaman zaman yanıltıcı sonuçlar vermesi olasıdır. Hafta
Göstergesi’nin, daha sonra yapılan ultrason tarih saptama taramasıyla %97 oranında uyumlu olduğu gösterilmiştir (11-13 hafta). Bu sonuçlar,
ultrason tarih saptama sonuçlarının karşılaştırıldığı 187 kadının dahil edildiği çalışmalara dayanır (gebe kaldıktan sonra 1-2, 2-3, 3+ hafta). Gebe kaldıktan sonra 6 haftadan uzun bir süre test yaparsanız, Hafta Göstergesi beklenmeyen sonuçlar verebilir. Bunun nedeni, test için
idrardaki hCG düzeyinin, gebe kaldıktan sonra geçen sürenin doğru hesaplanmasını sağlamak açısından çok yüksek olmasıdır.

Ne zaman test yapabilirim?

Clearblue Dijital Gebelik Testi adet görmeniz gereken zamanın 4 gün
öncesinden başlayarak kullanılabilir. Adet görmeniz gereken günden önce test yaparsanız ve ‘Gebe Değil’ sonucu alırsanız, yine de gebe olma ihtimaliniz vardır. Clearblue Dijital Gebelik Testi’nin erken gebelik idrar örnekleriyle yapılan klinik test sonuçları için aşağıdaki çizelgeye bakın

Erken Test
Clearblue, testi adet görmeniz gereken günden itibaren yapmanızı önerir. Bununla birlikte, gebeliğin erken aşamasında gebelik hormonu hızla artar ve Clearblue Dijital Gebelik Testi ile adet görmeniz gereken zamanın 4 gün öncesinden itibaren test yapılabilir. Erken Gebelik idrar örnekleriyle yapılan klinik testlerde, Clearblue Dijital Gebelik Testi
aşağıdaki sonuçları vermiştir:

Adet zamanından önceki gün sayısı -1           -2        -3           -4
Gebe kadınlardan alınan
‘Gebe’ sonucu veren örneklerin yüzdesi
%98      %97     %90      %65

Sonuç Gebe Değil ise ve gebelikten hâlâ kuşkulanılıyorsa, 12. soruya bakin. Ne zaman adet görmeniz gerektiğini bulmak için adetinizin ilk gününden itibaren bir sonraki adetinize kadar olan günleri sayarak normal adet dönemi süresini hesaplayın.
• Adet dönemleriniz düzensizse, son aylardaki enuzun adet döneminizi göz önünde bulundurun.
• Ne zaman adet görmeniz gerektiği konusunda fikriniz yoksa, korunmasız olarak cinsel ilişkiye
girdiğiniz en son zamandan itibaren en az 19 gün sonra test yapmanızı öneririz.

Test gebe olduğumu gösterdi. Ne yapmalıyım?

Sonucunuz ‘Gebe’ ise, bundan sonra atmanız gereken adımları size önerebilecek olan doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Hafta Göstergesi, sadece ne zaman gebe kaldığınıza dair bir tahmindir. Doktorunuz, son adetinizin ilk gününü esas alarak gebeliğinizin aşamasını tahmin eder. Gebe kalma,
adet görmeniz gereken dönemden aşağı yukarı 2 hafta önce gerçekleşir.

Test gebe olduğumu gösterdi, ancak Hafta Göstergesi'nin gebe olduğumu söylediği günde gebe kaldığımı sanmıyorum. Bu mümkün mü?

Hafta Göstergesi, günün ilk idrarı ile test yapıldığında %93 oranında kesen sonuç verir . Bazı ilaçlar ya da tıbbi durumlar sonucu etkileyebilir. 5. soruya bakin

Test ‘Gebe Değil’ sonucunu gösterdi. Ne yapmalıyım?

Gebe olmayabilirsiniz ya da gebelik hormonu düzeyi henüz saptanabilecek kadar yüksek olmayabilir ya da adet olmanız gereken günü yanlış hesaplamış olabilirsiniz.
• Testi erken yaptıysanız, adet görmeniz gereken zamanda yeniden yapın.
• Adetiniz geciktiyse, 3 gün içinde yeniden testyapın. Test ‘Gebe Değil’ sonucu veriyorsa ve hâlâ adet olmadıysanız doktorunuzla görüşün.

Gebeliği saptamada ne kadar kesin sonuç verir?

Laboratuvar testlerinde Clearblue Dijital Gebelik Testi, adet görmeniz gereken günden itibaren kullanıldığında, gebe olup olmadığınızı saptamada %99’un üzerinde kesin sonuç verir. Adet görmeniz gereken günden önce test yaparsanız ve ‘Gebe Değil’ sonucu alırsanız, yine de gebe olma  ihtimaliniz vardır. 4. soruya bakın.

Herhangi bir ilaç ya da tıbbi durum sonucu etkileyebilir mi?

• Test yapmadan önce, aldığınız tüm ilaçların üretici talimatlarını mutlaka okuyun.
• hCG içeren doğurganlık ilaçları yanıltıcı sonuçlar verebilir (bu doğurganlık ilaçları genellikle
enjeksiyonla verilir ve bu uygulamanın ardından çok geçmeden yapılan test yanlış bir ‘Gebe’ sonucu verebilir).
• Diğer doğurganlık tedavileri (klomifen sitrat gibi), ağrı kesiciler ve hormonal kontraseptifler (örn.
doğum kontrol hapları) sonucu etkilemez.
• Yakın zamanda hormonal kontraseptif kullanmayı bıraktıysanız ya da klomifen sitrat gibi doğurganlık tedavileri görüyorsanız, adet dönemleriniz düzensiz olabilir; bu da sizi erken test yapmaya yönlendirebilir.
• Yakın zamanda gebe kaldıysanız (sonlanmış olsa bile) yanlış bir ‘Gebe’ sonucu alabilirsiniz.
• Menopoza yaklaşıyorsanız, gebe olmasanız bile yanlış bir ‘Gebe’ sonucu alabilirsiniz.
• Dış gebelik ve yumurtalık kistleri yanıltıcı sonuçlar verebilir.
• Çoğul ve dış gebelikler Hafta Göstergesi’nde yanıltıcı sonuçlar verebilir.
Beklenmeyen sonuçlar aldıysanız, bunu doktorunuzla konuşmanız gerekir.

Dün test yaptım ve sonuç ‘Gebe’ydi. Bugün tekrar test yaptım ve Hafta Göstergesi'ne göre, gebe kaldığımdan itibaren düştü geçen hafta sayısı düştü. Ne yapmalıyım?

hCG düzeyi yükselirken dalgalanır ve bu nedenle, birbirini izleyen günlerde test yaparsanız, Hafta Göstergesi’nin beklenmeyen sonuçlar vermesi olasıdır. 5 gün içinde tekrar test yapın ve Hafta Göstergesi sonuçları yine gebe kaldığınızdan itibaren geçen hafta sayısını düşmüş olarak gösteriyorsa, lütfen 12. soruya bakın

Bir hafta önce test yaptım ve sonuç ‘Gebe’ydi. Tekrar test yaptım ve Hafta Göstergesi'ne göre, gebe kaldığımdan itibaren geçen hafta sayısı düştü. Ne yapmalıyım?

Her iki durumda günün ilk idrarını kullanarak talimatlara göre test yaptıysanız ve Hafta Göstergesi beklenmeyen sonuçlar verdiyse doktorunuzla görüşmelisiniz.

Daha önce Gebe test sonucu aldım ancak tekrar test yaptığımda Gebe Değil sonucu aldım ya da adetim başladı. Bu ne anlama gelir?

Test, adet görmeniz gereken günden itibaren gebelik hormonunu saptamada %99 oranında kesin sonuç sağlarken, gebe sonucu almanız ve sonrasında gebe olmadığınızı anlamanız mümkündür (örn. daha sonra bir “Gebe Değil” sonucu alabilirsiniz ya da adetiniz başlayabilir). Bu durum, yaklaşık 4 gebelikte 1’i erken gebelik kaybıyla sonuçlandığı için, ne yazık ki nadir olmayan ‘erken gebelik kaybı’ olarak bilinen gebeliğin erken aşamalarındaki doğal kayıptan kaynaklanabilir. Beklenmeyen sonuçlar alırsanız doktorunuza danışın.